Борещият се за оцеляването си в елита Бърнли изненадващо победи у дома шампиона Манчестър Сити с 1:0 в среща от 29-ия кръг на английската Висша лига и на практика го отказа от евентуална защита на титлата.

Бърнли нямаше победа над „гражданите” в 13 поредни мача, като последният успех беше през 1974 г. - 2:1. Сега тимът записа първи успех от 8 мача насам във всички турнири - 2 равенства и 6 поражения.

През първото полувреме съперниците не съумяха да си отбележат гол, като пропуски за гостите направиха Един Джеко и Серхио Агуеро. Воукс пък отправи най-опасния удар за домакините, но и неговият мерник не се оказа достатъчно точен.

След почивката в 61-ата минута Джордж Бойд преодоля Джо Харт за 1:0. След центриране от фаул Компани с глава изчисти топката и тя попадна право на волето на Бойд, който от границата на наказателното поле препарира Харт.

До края на мача гостите опитаха всичко по силите си да стигнат поне до изравнителен гол, но така и не успяха да пробият сгъстената отбрана на домакините. В последните секунди Сабалета падна в наказателното поле и футболистите на Сити поискаха дузпа. В ситуацията Мей от състава на домакините не игра с топката, но съдията си замълча.

Със спечелените три точки Бърнли събра вече 25 и се изкачи с една позиция напред в класирането, заемайки 18-о място само на точка от 17-ия Съндърланд. Манчестър Сити остава втори с 58 точки и 5 по-малко от лидера Челси, а и с два мача повече от „сините” от Лондон.

Бърнли - Манчестър Сити 1:0
1:0 Джордж Бойд (61)

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 29 КРЪГ
14.03.15
14:45 ч.
Кристъл Палас - КПР 3:1
1:0 Уилфред Заха (21), 2:0 Джеймс Макартър (40), 3:0 Джоел Уорд (42), 3:1 Мат Филипс (83)
14.03.15
17:00 ч.
Арсенал - Уест Хям 3:0
1:0 Оливие Жиру (45+1), 2:0 Арън Рамзи (81), 3:0 Матийо Фламини (84)
14.03.15
17:00 ч.
Лестър - Хъл Сити 0:0
14.03.15
17:00 ч.
Съндерланд - Астън Вила 0:4
0:1 Кристиан Бентеке (16), 0:2 Гейбриъл Агбонлахор (18), 0:3 Гейбриъл Агбонлахор (37), 0:4 Кристиан Бентеке (44)
Манчестър Юнайтед - Тотнъм (ДИЕМА)
Баланс: 181 мача, 84 победи за Манчестър Юнайтед, 49 равенства, 48 победи за Тотнъм