Интер допусна изненадваща издънка у дома - 1:1 срещу Дженоа в мач от 18-ия кръг на Серия "А". По този начин "нерадзурите" изостанаха още повече от лидера Ювентус. "Старата госпожа" снощи спечели надделя с 3:1 над Каляри и има 44 точки, докато Интер е с 35.

Днешният мач беше втори пореден за избраниците на Андреа Страмачони, които в миналия кръг също не успяха да се поздравят с победата - паднаха с 0:1 от Лацио. Интер дори беше много близо до загубата от Дженоа, но 5 минути преди края на редовното време Естебан Камбиасо прониза стража Себастиан Фрей за крайното 1:1.

Гостите от Генуа поведоха в резултата в 77-ата минута, когато контраатака Чиро Имобиле получи топката, нахлу в наказателното поле на домакините, финтира Ранокия и наказа Ханданович.

След равенството аутсайдерът Дженоа остана на предпоследната 19-а позиция с актив от 14 точки.

szólj hozzá: Inter vs Genoa - 0-1 (Immobile Goal)

szólj hozzá: Inter vs Genoa - 1-1 (Cambiasso Goal)

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 18 КРЪГ
21.12.12
19:00 ч.
Пескара - Катания 2:1
1:0 Мерван Челик (23), 1:1 Пабло Бариентос (35), 2:1 Тогни (90+5)
21.12.12
21:45 ч.
Каляри - Ювентус 1:3
1:0 Маурисио Пиниля (16-дузпа), 1:1 Алесандро Матри (75), 1:2 Алесандро Матри (90+2), 1:3 Мирко Вучинич (90+4)
22.12.12
13:30 ч.
Интер - Дженоа 1:1
0:1 Чиро Имобиле (77), 1:1 Eстебан Камбиасо (85)
Баланс: 154 мача, 38 победи за Рома, 45 равенства, 71 победи за Милан

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ -
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК