Новата година започна кошмарно за Челси. Кандидатът за шампионската титла във Висшата лига допусна сензационна загуба насред “Стамфорд Бридж” от пълния аутсайдер Куинс Парк Рейнджърс с 0:1 в мач от 21 кръг. Това беше едва втори пълен успех за тима, воден от легендата Хари Реднап от началото на сезона.

Челси излезе за мача без четирима ключови играчи. Петър Чех още лекува контузия от дербито с Евертън и на вратата застана отново Рос Търнбул. На резервната пейка бяха оставени трима от титулярите – Ашли Коул, Хуан Мата и Еден Азар. На левия бек Бертранд смени Коул. Зад централния нападател Фернандо Торес действаха Оскар, Моузес и Марко Марин, който по принцип рядко получава шанс да започне като титуляр във Висшата лига.

За Куинс Парк Рейнджърс мениджърът Хари Реднап също направи някои промени. Той остави на пейката Джибрил Сисе, Шон Райт-Филипс и корееца Парк, за да даде шанс на Гранеро и Фабио от първата минута.

Марин още в началото получи жълт картон за остро влизане в краката на Стефан Мбиа, а реферът Лий Мейсън спокойно можеше и да го изгони. След четвърт час игра Джуниър Хойлет се контузи и бе заменен от бившия играч на Челси Шон Райт-Филипс, който бе посрещнат с освирквания от феновете на "Стамфорд Бридж".

Противно на логиката домакините бяха по-изнервени и бразилският вратар Жулио Сезар нямаше почти никаква работа до почивката. Второто полувреме започна с поредния невероятен пропуск на Фернандо Торес, който стреля право в стража на Куинс Парк, вместо да опъне мрежата.

Гостите атакуваха много рядко, но опасно. В 58-ата Естебан Гранеро опита шанса си, но Търнбул спаси. После гол на Лампард бе отменен заради засада. В 78-ата минута феновете на Челси бяха поляти с леден душ. След отбита от защитата на домакините топка от корнер, Таарабт чукна топката към Райт-Филипс. Нисичкият бързак с кинжален шут от границата на наказателното поле прониза безпомощния Търнбул и сензацията бе факт – Челси 0-Куинс Парк 1! Райт-Филипс не отпразнува бурно попадението в знак на уважение към феновете на бившия си отбор, а просто скромно наведе глава и прие поздравленията на съотборниците.

Загубата е първа за Рафаел Бенитес в първенството, откакто пое “сините”. Челси е четвърти във временното класиране, на цели 14 точки от лидера Манчестър Юнайтед, но и с мач по-малко. Куинс Парк все още е последен с 13 точки, колкото има и Рединг.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 21 КРЪГ
01.01.13
14:45 ч.
Уест Бромич – Фулъм 2:1
0:1 Димитър Бербатов (39), 1:1 Ромелу Лукаку (49), 1:2 Александър Качаниклич (58)
01.01.13
17:00 ч.
Манчестър Сити – Сток Сити 3:0
1:0 Пабло Сабалета (43), 2:0 Един Джеко (56), 3:0 Серхио Агуеро (74-дузпа)
01.01.13
17:00 ч.
Суонзи – Астън Вила 2:2
1:0 Уейн Роутлидж (9), 1:1 Андреас Вайман (44), 1:2 Кристиан Бентеке (84), 2:2 Дани Греъм (90)
01.01.13
17:00 ч.
Тотнъм - Рединг 3:1
0:1 Павел Погребняк (4), 1:1 Доусън (10), Емануел Адебайор (51), 3:1 Клинт Демпси (79)
01.01.13
17:00 ч.
Уест Хям – Норич 2:1
1:0 Марко Нобъл (3-дузпа), 2:0 Джоуи О'Брайън (26), 2:1 Ръсел Мартин (90)
01.01.13
17:00 ч.
Уигън - Манчестър Юнайтед 0:4
0:1 Хавиер Ернандес (36), 0:2 Робин ван Перси (43), 0:3 Хавиер Ернандес (64), 0:4 Робин ван Перси (88)
01.01.13
19:30 ч.
Саутхемптън - Арсенал 1:1
1:0 Гастон Рамирес (35), 1:1 Гийермо до Прадо (41-авт.)
Ливърпул - Съндърланд 3:0
1:0 Рахим Стърлинг (19), 2:0 Луис Суарес (26), 3:0 Луис Суарес (53)
02.02.13
22:00 ч.
Нюкасъл - Евертън 1:2
1:0 Папис Сисе (2), 1:1 Лейтън Бейнс (43), 1:2 Виктор Аничебе (60)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК
Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК