Австралия победи с минималното 1:0 като гост Тайланд в мач от Група "D" на квалификациите за Мондиал 2014 в Зона Азия. Срещата се състоя в Банкок, а гостите контролираха играта през по-голямата част и заслужено се поздравиха с успеха.

Минималната победа на "кенгурата" дойде след гол на Брет Холман. 27-годишният играч на холандския АЗ Алкмаар се разписа в 77-ата минута. Холман остана непокрит около точката на дузпа и с глава засече центрираната от дясно топка, изпращайки я в мрежата на домакините.

За селекцията на Холгер Осиек това беше четвърта победа от петте мача до момента в Група "D". Австралия събра 12 точки и със сигурност се класира за финалния кръг на квалификациите за Мондиал 2014.

Тайланд остана с 4 точки и може да се прости с надеждите си за класиране напред, ако по-късно днес Саудитска Арабия се наложи над Оман.