Австралия не успя да превърне преимуществото си на терена в победа и направи домакинско 1:1 с Япония в мач от Група на „В“ квалификациите за Мондиал 2018 в зона Азия.

Генки Харагучи даде ранен аванс на гостите в петата минута. Всичко обаче започна отначало в 52-ата минута, когато Миле Йединак изравни от дузпа.

„Кенгурата“ имаха пълно превъзходство на терена в Мелбърн, но не успяха да превърнат в повече голове атаките си към вратата на „сините самураи“.

Австралия продължава без загуба в групата и след четири мача има осем точки. Тимът на Ейндж Постекоглу е лидер в класирането, като има точка повече от Япония и Саудитска Арабия. ОАЕ е на четвърто място с шест точки. Един от двата арабски отбора може да излезе на първо място, ако днес спечели мача помежду им в Джеда.