Попадения на Франц Шиймер и Роман Валнер през първото полувреме бяха достатъчни на Австрия за победата с 2:1 над участника на Мондиал 2010 Дания в контролна среща.

Нападателят на Арсенал Никлас Бенднер успя да изравни за „червения динамит”, но датчаните не успяха да се справят в отсъствието на петима основни играчи.

Австрия откри резултата в 11-ата минута, когато защитникът Пер Кролдруп не успя да изчисти добре топката и Шиймер успя да прехвърли вратаря Томас Сьоренсен.

Три минути по-късно непокритият Бенднер изравни, след като с глава би покрай вратаря Кристиан Грацей.

Малко преди почивката Валнер отново даде преднина на домакините след удар с глава от близко разстояние. След почивката австрийците успяха да задържат аванса си.

Дания, който на световното първенство е в Група „Е” с Холандия, Камерун и Япония, ще играе със Сенегал на 27 май в следващата си контролна среща./БЛИЦ