Азербайджан загуби у дома от Австрия с 1:4 в среща без значение от квалификационна Група „А” за Евро 2012 в Полша и Украйна.

След равностойни начално минути домакините останаха с човек по-малко в 28-ата минута, когато Саша Юнисоглу получи червен картон. Това даде предимство на гостите, които първи стигнаха до гола при дебюта на новия селекционер в лицето на швейцареца Марсел Колер. Завърналият се след дълго отсъствие в националния тим Андреас Иваншиц откри резултата в 34-ата минута, когато реализира за 0:1. Успехът на австрийците бе подпечатан след почивката от нови два гола, дело на нападателя на Твенте Марк Янко в 52-ата и 52-ата минути. Азерите стигнаха до почетно попадение чрез резервата Вюкар Надиров, който в 74-ата минута вкара за 1:3. В добавеното време на мача Златко Юнузович оформи крайното 1:4

Въпреки победата Австрия остана на четвърто място с 11 точки, докато Азербайджан е на пета позиция със 7 пункта.

Азербайджан - Австрия 1:4
0:1 Андреас Иваншиц (34), 0:2 Марк Янко (52), 0:3 Марк Янко (62), 1:3 Вюкар Надиров (74), 1:4 Златко Юнузович (90+1)