Австрия разгроми Норвегия с 5:1 в дерби от група 3 на Лига "В" в Лигата на нациите.

Марко Арнаутович откри за бундестима с красиво изпълнение още в 8-ата минута. В 39-ата обаче Александър Сьорлот засече центриране от пряк свободен удар във вратата на Патрик Пенц за 1:1.
След почивката надмощието на австрийците беше тотално.

В 49-ата минута Арнаутович от дузпа прониза вратаря Ориан Ниланд за 2:1.  В 58-ата минута Романо Шмид центрира от корнер, а Филип Линхарт надсочи персоналния си пазач и с глава се разписа за 3:1.  Марсел Забицер (62) центрира към непокрития Стефан Пош, който отблизо засече топката във вратата на Ниланд - 4:1.

Забицер се отчете с още една асистенция в 71-ата минута, когато намери на далечната греда Михел Грегорич, а той оформи крайното 5:1.

Три отбора от групата имат по 7 точки - Австрия, Норвегия и Словения, Казахстан е последен с 1 т.