Нападателят Мартин Харник вкара два гола в последните 10 минути, а Австрия победи Латвия с 3:1 в контролна среща, играна в Грац.

Харник се разписа с глава в 81-ата минута за 2:1, а в допълнителното време бе точен при изпълнение на дузпа.

Защитникът Павелс Михайдукс даде аванс в Латвия в началото на второто полувреме с първия си гол за националния отбор.

Кристофер Дибон изравни в дебюта си за Австрия. В 75-ата минута той засече с глава центриране на Давид Алаба от фаул.

Това бе първата победа на австрийците от осем месец. По този начин бе сложен край на серията от пет загуби и равенство след успеха над Азербайджан на 8 октомври.

Латвия завърши мача с осем играчи, след като голмайсторът Михайдукс, вратарят Андрис Ванинс и Оскарс Клава бяха изгонени в последните минути на двубоя./БЛИЦ