Арсенал се реваншира на феновете си за загубата на старта на Висшата лига миналия уикенд. В мач от втория кръг "топчиите" се наложиха трудно с 2:1 в гостуването си на Кристъл Палас. При това "артилеристите" отбелязаха само един гол.

Той бе дело на Оливие Жиру в 16-ата минута, който наниза попадение в стил Димитър Бербатов. Френският национал засече със странична ножица центриране отляво, с което даде преднина на Арсенал. В 28-ата обаче домакините изравниха. Джоел Уорд получи топката извън наказателното поле и с прецизен шут по земя отдясно не остави никакъв шанс на Петър Чех.

Последното и победно за гостите попадение стана факт в 55-ата минута. Тогава Дамиен Дилейни засече на метър пред голлинията удар с глава на Алексис Санчес отляво.

Благодарение на успеха на "Селхърст Парк" Арсенал е вече 11-и с 3 точки. Кристъл Палас е със същия актив, но на шестата позиция.

Кристъл Палас – Арсенал 1:2
0:1 Оливие Жиру (16), 1:1 Джоел Уорд (28), 1:2 Дамиен Дилейни (55-авт.)

Саутхемптън – Евертън 0:3
0:1 Ромелу Лукаку (22), 0:2 Ромелу Лукаку (45),0:3 Рос Баркли (84)
15.08.15
17:00 ч.
Съндърланд – Норич 1:3
0:1 Ръсел Мартин (26), 0:2 Стивън Уитакър (37), 0:3 Нейтън Редмънт (57), 1:3 Дънкън Уотмор (88)
15.08.15
17:00 ч.
Суонзи – Нюкасъл 2:0
1:0 Бафетимби Гомис (9), 2:0 Андре Аю (52)
15.08.15
17:00 ч.
Тотнъм – Сток Сити 2:2
1:0 Ерик Дие (19), 2:0 Насер Чадли (45+2), 1:2 Марко Анраутович (78), 2:2 Маме Диуф (83)