ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ето как прогнозираха мача представителите на Ефбет лига в играта на БЛИЦ Звездна лига

Бенфика и Спортинг (Лисабон) завършиха при 2:2 в дербито на 16-ия кръг на португалското футболно първенство.

Гостите пропуснаха да излязат напред в резултата още в шестата минута след удар от фаул на Педро Поро и последвало спасяване на Одисеас Влаходимос. Бенфика отвърна с пропуски на Жоао Марио и Рафа Силва в 20-ата минута.

Спортинг успя да поведе в 27-ата след автогол на Александър Ба, пратил топката в собствената си врата при опит да пресече подаване (1:0).

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Бенфика изравни резултата в 37-ата минута с попадение на Гонсало Рамош (1:1), възползвал се от хубав пас на Рафа Силва.

Минути след почивката ВАР даде знак на съдията за нарушение в наказателното поле на Бенфика, а той отсъди дузпа.

Педро Гонсалвеш прати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл за 2:1 в 53-ата минута. Десет минути след това Гонсало Рамош изравни след центриране от левия фланг и удар отблизо (2:2).

До края и двата тима пропуснаха положения пред съперниковата врата, но нов гол не падна.

Бенфика остава на върха в класирането с 41 точки, докато Спортинг е на четвърто място с 29.