Израел обърна вкъщи Шотландия с 2:1 в мача им от група 1 на Лига “С” в новия турнир на УЕФА - Лига на нациите.

Воденият от Андреас Херцог тим записа първа победа, а гостите играха с човек по-малко от 61-ата минута, когато Джон Сутар бе изгонен.

Шотландия поведе с гол на Чарли Малгрю (25-дузпа), след като Стивън Нейсмит бе съборен в наказателното поле на домакините.

След почивката Дор Перетц (52) изравни с добавка, след като преди това Туата не успя да порази целта. Девет минути след това „гайдарите“ останаха в намален състав, след като Джон Сутар бе изгонен за удар с ръка в лицето на Дабур.

Домакините се възползваха от численото си предимство и стигнаха до победата в 74-ата минута, когато Киърън Тиърни се вкара автогол.

След тази среща Шотландия, Израел и Албания имат по 3 точки от два изиграни мача и са разделени единствено от головата разлика.