Челси се класира изключително трудно за четвъртфиналите от турнира за Купата на лигата. "Сините" от Лондон пречупиха скромния Шрозбъри с 2:1 като гости. Представителят на Лига 2 се държа геройски срещу гранда и заслужава да докара мача поне до продължения. Мениджърът на гостите Жозе Моуриньо избра доста експериментален състав за визитата на "Грийн Хаус Медоу". Сред стартовите 11 на Специалния беше и дебютантът Андреас Кристенсен.

Дидие Дрогба откри в 48-ата минута, след като завърши комбинация с участието на Шурле и Сала. Четвъртодивизионният тим успя да докара до еуфория верните си фенове в 77-ата. Тогава Грандисън свали една топка в пеналта пред Чех,  Оби Микел закъсня с намесата си и не успя да изчисти. Резервата Анди Манган отблизо довкара топката в мрежата за изненадващото 1:1.

Само 4 минути по-късно обаче Грандисън отклони едно остро центриране на Вилиан в собствената си врата - автогол и 1:2. По този начин Челси изтръгна победата и продължава напред в турнир.