Рен победи трудно у дома Анже с 1:0 в среща от в 26-ия кръг на френската Лига 1 и нанесе на съперника трета поредна загуба в шампионата, задминавайки го във временното класиране.

През първото полувреме гостите имаха повече възможности за гол, но не се възползваха от нито една от тях. В 44-та минута Джовани Сио се разписа за домакините, но бе положение на засада и попадението не бе зачетено.

След почивката домакините бяха по-активни, а гостите разчитаха на опасни контраатаки. В 69-ата минута Осман Дембеле от Рен нацели греда, а осем минути по-късно Шарл Диер от гостите направи пропуск сам срещу вратаря.

В първата минута от допълнителното време на срещата влезлият като резерва Бука Муту засече топката при центриране от корнер и си вкара нелеп автогол, донесъл победата за бретанците.

След успеха си Рен задмина съперника и се изкачи на пето място с 38 точки преди останалите срещи от кръга. Анже е шести с 37 точки. Лидер е ПСЖ с 69 точки, следван от Монако с 45 точки.