Барселона започна със загуба новата 2015 г. Реал Сосиедад победи гранда с 1:0 в мач от 17-ия кръг на испанската Примера дивисион. Каталунците излязоха с титулярен състав без Лионел Меси и Неймар, които получиха по-дълга коледна почивка. В отсъствието на звездите атаката на тима беше в състав: Луис Суарес, Педро Родригес и Мунир Ел Хадади. На пейката изненадващо останаха още Иван Ракитич и Дани Алвес. Това се оказа фатална грешка за треньора Луис Енрике.

Срещата на "Аноета" започна кошмарно за гостите. Още във 2-ата минута Жорди Алба си отбеляза автогол. Защитникът отклони с глава едно центиране от фаул зад гърба на съотборника си Клаудио Браво за 1:0. След почивката на терена се появиха Меси и Неймар, но с нищо не затрудниха защитата на баските. В 85-ата минута дойде и най-доброто положение за Барса. Суарес бе изведен зад защитата в наказателното поле, но вратарят Рули се хвърли самоотвержено и изби с ръце топката от краката му. Секунди по-късно стражът отново отчая уругваеца. Той получи центриране непокрит на пет метра пред вратата и стреля остро с глава, но Рули изби буквално от голлинията.

По-рано през деня и Реал (Мадрид) загуби от Валенсия с 1:2 в първия си мач от новата година. Каталунците обаче не можаха да съкратят разликата до лидера и остават на точка зад него, като Реал има и мач по-малко. Барса вече в шести пореден двубой не може да победи на "Аноета", като има 4 загуби и 2 равенства.

Реал Сосиедад: Рули, Ансотеги, Де ла Бела, К. Мартинес, И. Мартинес, Кастро (66 - Финбогасон), Прието, Гранеро, Бергара, Вела (89 - Пардо), Каналес (90+3 - Юри)

Барселона: Браво, Матийо (70 - Дани Алвес), Жорди Алба, Монтоя, Масчерано, Иниеста, Шави, Бускетс, Суарес, Педро (58 - Неймар), Мунир (46 - Меси)

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 17 КРЪГ
03.01.15
17:00 ч.
Атлетико (Мадрид) - Леванте 3:1
1:0 Гризман (18), 2:0 Гризман (47), 2:1 Ел Жар (62), 3:1 Годин (82)
Елче - Виляреал 2:2
0:1 Вието (12), 0:2 Уче (17), 1:2 Жонатас (26), 2:2 Виктор Родригес (35)
Малага - Алмерия 1:2
1:0 Томер Хемед (39), 1:1 Самуел (71), 1:2 Томер Хемед (76-дузпа)
04.01.15
13:00 ч.
Хетафе - Райо Валекано 1:2
1:0 Алваро Васкес (3), 1:1 Йозабед Санчес (39), 1:2 Раул Баена (64)
04.01.15
18:00 ч.
Валенсия - Реал (Мадрид) 2:1
0:1 Кристиано Роналдо (14-дузпа), 1:1 Антонио Бараган (52), 2:1 Николас Отаменди (65)