Адриан Муту вкара два гола за Аячо при изненадващата победа с 3:1 над Олимпик (Лион) в мач от 23 кръг на френската Лига 1. Поражението остави “хлапетата” на три точки зад лидера в класирането ПСЖ.

Всичко интересно се случи през второто полувреме, което беше истински кошмар за гостите. Бафетимби Гомис пропусна дузпа за 2:2 три минути преди края, а малко след това Деян Ловрен получи червен картон за фаул в наказателното поле.

Муту, който вече се беше разписал с глава в 65-ата минута, беше точен при изпълнението на отсъдената дузпа.

Олимпик (Лион) има 45 точки след 23 мача, на три зад ПСЖ. Олимпик (Марсилия) заема трета позиция и може да се изравни в “хлапетата”, ако победи Нанси по-късно днес.

От 22:00 часа: Олимпик (Марсилия) – Нанси

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ – 48 точки, 2.Олимпик (Лион) – 45, 3.Олимпик (Марсилия) – 42, 4.Бордо – 38, 5.Ница – 38 и др.