Тулуза допусна първа домакинска загуба от началото на сезона, след катп падна изненадващо от Аячо с 2:4 в среща от 12-ия кръг на френската Лига 1.

Тулуза откри резултата, след като Антони Липини (4) си отбеляза автогол в опит да върне към вратаря Гийермо Очоа. Фредерик Самаритано (16) изравни, след като довкара избита от Али Ахамада топка. В средата на първата част грешка на Ахамада и Павле Нинков изведе Шахрир Белгазуани (34) сам срещу вратаря и от втория опит за шут го преодоля за 1:2.

След почивката домакините тръгнаха в атака, което допълнително оголи отбраната и Сигамари Диара (67) се разписа за 1:3 след бърза контраатака. Аймен Абденур (72) намали до 2:3, след като се озова непокрит в наказателното поле при една ситуация, в която играчите на Аячо мислеха, че ще бъде отсъдена засада. В последните минути на мача Тулуза тръгна в атака с всички футболисти и в последната секунда на двубоя бърза контраатака изведе Белагазуани (90+2) сам срещу опразнената от Ахамада врата, за да оформи крайното 2:4.

С тази загуба Тулуза падна до седмото място във временното класиране с актив от 19 точки, докато гостите от остров Корсика са на 14-а позиция с 14 пункта.

15:00 часа: Олимпик (Марсилия) – Ница
18:00 часа: Лориен – Бордо и Сошо – Олимпик (Лион)
22:00 часа: Монпелие – ПСЖ

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 22 точки, 2.Марсилия 22, 3.Сент Етиен 21, 4.Валансиен 21, 5. Лион 21 и др.