Аякс продължава с убедителното си представяне в холандското първенство. Отборът воден Мартин Йол размаза ВВВ Венло със 7:0 на "Амстердам Арена" и записа 11-а поредна победа в шампионата. Грандът от Амстердам за последно направи грешна стъпка на 31 януари – равен срещу Фейенорд.

В днешния мач Аякс реши срещата още в първите 12 минути, след които водеше с 3:0. Луис Суарес и Марко Пантелич се разписаха по три пъти. До почивката Суарес вкара три гола, а по един добавиха Пантелич и Урби Емануелсон.

През втората част и Пантелич стигна до хеттрик, след като отбеляза още две попадения.

Въпреки великолепната си серия в Ередивизие Аякс изостава на четири точки от лидера Твенте три кръга преди края и шансовете на тима да стигне до титлата се крепят на надеждата, че отборът на Николай Михайлов ще допусне две грешки в последните си три мача. На Твенте му остават гостувания на АЗ Алкмаар и НАК Бреда и домакинство на Фейенорд.

Аякс остава да играе срещу Вилем ІІ и НЕК като гост и домакинство на Хераклес./БЛИЦ

Аякс – ВВВ Венло 7:0

Класиране след 31 кръг: 1.Твенте 80, 2.Аякс 76, 3.ПСВ Айндховен 73, 4.Фейенорд 57, 5.АЗ Алкмаар 55, 6.Хераклес 50 и др.