Два от най-известните и обичани отбори в Холандия Аякс и Фейенорд победиха точките в мач от десетия кръг на Ередивизие. Мачът между двата гранда завърши 1:1, като бе доста нервен и изпълнен с остри влизания и пререкания. Първият гол вкараха гостите от Фейенорд. 19-годишният Стефан де Ври бе точен в 61-ата минута. Само шест по-късно обаче Ян Вертонген фиксира крайното 1:1.

Българският вратар Николай Михайлов игра цял мач за Твенте при равенство 1:1 като гост на Грьонинген. Тимът от Енсхеде откри резултата в 20-ата минута чрез Ола Джон. През втората част Михайлов имаше доста работа. Тпй парира удар на Давид Тейшейра, но притичалият кореец Сук Хюн-Джун довкара топката във вратата.

В класирането води АЗ Алкмаар с 25 точки. Следват Твенте с 21 и ПСВ с 20. Тимът на Станислав Манолев е с мач по-малко. Четвърти и пети са Фейенорд и Аякс с 18 и 17 точки./БЛИЦ