Аякс излезе начело на класирането в холандската Ередивизи, след като в мач от 29 кръг разби Хераслес с 6:0. И шестте попадения бяха реализирани от различни играчи.

Лоренсо Ебесилио асистира на Тео Янсен за първия гол в мача в 25-ата минута, а след това сам удвои аванса на амстердамци три минути след почивката. Кристиан Ериксон направи 3:0, а Сием де Йонг подаде на Върнън Анита за четвъртото попадение.

Де Йонг и Колбейн Сигторсон, който се завърна след петмесечно отсъствие заради контузия, се разписаха в последните 18 минути на мача, за да оформят убедителния успех.

Аякс има една точка повече от досегашния лидер в класирането АЗ Алкмаар, който направи 2:2 с Витес. Твенте е трети, на три точки зад гранда от Амстердам.

Американският нападател Джоузи Алтидор даде аванс на АЗ Алкмаар в 32-ата минута, а след това Гурам Кашия и Марко ван Гинкел обърнаха резултата в полза на Витес. В 62-ата минута Симон Поулсен, а малко след това АЗ остана с човек по-малко заради червен картон на Брет Холман.