Аякс остана начело в Ередивизи, след като в мач от 29 кръг се наложи с 4:0 над Хераклес. По този начин грандът от Амстердам запази аванса си от три точки пред ПСВ Айндховен преди дербито между двата тима в следващия кръг.

Ласе Шьоне даде аванс на Аякс в 13-ата минута, но в начолото на второто полувреме вратарят на тима Кенет Вермеер беше изгонен от игра, след като фаулира Джефри Кастилион извън наказателното поле.

Въпреки че беше с човек по-малко тимът на Франк де Бур вкара още три гола чрез Колбейн Сигторсон, Райън Бабел и Кристиан Ериксен. Проблем за Де Бур е, че Вермеер ще бъде наказан за следващия мач с ПСВ Айндховен след седмица.

Аякс – Хераклес 4:0

КЛАСИРАНЕ: 1.АЯКС 63, 2.ПСВ Айндховен 60, 3.Витес 60, 4.Фейенорд 59, 5.Твенте 51 и др.