Аякс разби у дома Хееренвеен с 5:1 в среща от 31-ия кръг на холандската Ередивизи и остава на точка зад лидера Фейенорд.

Реза Гучанеджад (8) откри за Хееренвеен, но Ник Виргевер (24) изравни след корнер, а 17-годишният холандски национал Де Лигт (32) направи обрата пълен, възползвайки се от пас на голмайстора на тима Каспер Долберг. Дейви Клаасен (42) направи резултата 3:1 и той остана непроменен до края на първата част.

През второто полувреме Каспер Долберг (68-дузпа) покачи на 4:1, а последния гол в мача реализира Давид Нерес (83).

След успеха си Аякс е втори със 75 точки, а лидерът Фейенорд има 76. До края на сезона остават само три кръга. Хееренвеен остана осми с 40 точки, на 5 точки от зоната на плейофите за Лига Европа.