Нидерландският гранд Аякс записа втора победа в груповата фаза на Шампионската лига. Тимът надделя над Бешикташ у дома с попадения на Бергхуйс и Алер през първото полувреме. Головата разлика на Аякс е 7:2 и с пълен актив е начело в класирането.

Нидерландският първенец започна много силно мача и с постоянно атаки. Антъни удари гредата в 13-ата минута, а в 16-ата Бергхуйс не успя да уцели вратата от изгодна позиция.

Все пак гол падна в следващата атака. Бергхуйс получи отличен пас от Душан Тадич и на опразнената врата нямаше как да сгреши - 1:0.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

В следващите минути атаките продължиха и само късмета спаси турския тим от втори гол. Такъв падна в 43-ата минута, когато топката бе центрирана в полето на гостите, а Себастиан Алер прати топката във вратата за втори път.

През второто полувреме темпото спадна. Бешикташ опита лек натиск и дори вкара гол, но той бе отменен заради засада. Това съвсем отчая гостите, които така и не успяха повече да застрашат вратата на Аякс.

Бешикташ е с 0 точки и 1:4 голова разлика след два двубоя.