Шампионът на Холандия Аякс продължава с неубедителните си изяви, след като завърши 2:2 у дома срещу НАК Бреда в среща от 13-ия кръг на Ередивизи. Играчите на Франк Де Бур водеха с 2:0 пет минути преди края, но допуснаха изравняване и изпуснаха трите точки.

Сръбският национал Миралем Сюлеймани откри резултата в 36-ата минута след асистенция на уругвайския национал Никлас Лодейро – 1:0. След почивката в 84-ата минута Лодейро асистира и за гола на Дерк Буригтер – 2:0. В този момент домакините си помислиха, че всичко в мача е свършило и трите точки са им в кърпа вързани. Само минутка по-късно обаче Санти Колк намали на 2:1, а в 89-ата минута Байрам изведе на чудесна позиция Роберт Схилдер, който оформи крайното 2:2.

След поредната си издънка Аякс е на пето място с 21 точки, докато НАК Бреда е на 10-а позиция с 16 пункта. Лидер е АЗ Алкмаар с 31 точки и мач по-малко.