Аякс постигна поредната си победа в холандската Ередивизие, като този път разгроми като домакин Вилем II със 7:0. Хеттрик заби Луис Суарес, който бе точен в 35-ата минута от дузпа, в 69-ата, както и в 82-ата минута отново от 11-метров наказателен удар. Два гола добави Дарио Цвитанич, който се разписа във 2-ата и 2-ата минути, а останалите попадения са на Енох в 10-ата минута е Урби Емануелсон в 45-ата минута.

Девет минути преди края на двубоя гостите останаха с човек по-малко след червен картон на Марта.

В днешните мачове и Фейенорд постигна впечатляващ успех. Тимът от Ротердам разби като домакин с 5:1 Хераклес./БЛИЦ

Аякс – Вилем II 7:0

Класиране: 1.АЗ Алкмаар 76, 2.Твенте 65, 3.Аякс 64, 4.Хееренвеен 58, 5.ПСВ Айндховен 55, 6.Грьонинген 46 и др.