Аутсайдерът Вилем II загуби у дома от шампиона Аякс с 2:4 в последна среща от 17-ия кръг на холандската Ередивизи.

Гостите от Амстердам поведоха комфортно с голове на капитана си Сим де Йонг (11) и Дани Хьосен (14), но допуснаха изравняване, след като точки за домакините от Тилбург бяха Йоахим (16) и Снийдерс (28). До края на полувремето нови попадения не паднаха. След почивката Аякс стигна до трите точки чрез попадения на Никлас Мойсандер (72) и Лукоки (87).

С този успех воденият от Франк де Бур тим се изкачи до третото място във временното класиране с 36 точки и една по-малко от лидерите ПСВ Айндховен и Твенте. Вилем II остава твърдо на последната позиция с 11 пункта.