Аякс се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Холандия. Грандът от Амстердам разби Грьонинген с 3:0 и се чувстваше пълен господар на терена на “Евроборг” в осминафинал.

В предишните кръгове за Купата тимът на Роберт Маскаант отрсаниха ГВВВ и Ден Хааг, но сега нямаше никакъв шанс. Гостите можеха да запишат и доста по-убедителен успех, но пропуските на нападателите и добрите изяви на бразилския вратар Лусиано предотвратиха това. Де Йонг откри в 25-ата минута, а в 49-ата датският суперталант Кристиан Ериксен удвои аванса.

Крайното 3:0 пък оформи Фишер в 60-ата минута. Аякс вече има 7 поредни победи в различните мачове, а се представя силно и в първенството. Там момчетата на Франк де Бур са трети, но вече само на точка от лидерите ПСВ Айндховен и Твенте.