Аякс завърши 0:0 при гостуването си в Чехия на Яблонец в реванш от плейофите на Лига Европа и се класира за групите на турнира. Холандският гранд бе спечелил с 1:0 в Амстердам и този успех му гарантира продължаването в следващата фаза. На реванша футболистите на Фран де Бур пак доминираха, но така и не успяха да реализират попадение, с което да затвърдят превъзходството си над чешкия тим. В 58-ата минута домакините пропуснаха дузпа чрез Ян Грегуш. Аякс пък игра с човек по-малко от 59-ата минута, когато втори жълт картон получи Ричедли Базоер.

В същото време азербайджанският тим Карабах разби у дома Йънг Бойс с 3:0 и го отстрани с общ резултат 4:0, за да се класира също за групите на втория по престиж европейски клубен турнир. Попаденията за домакините реализираха бразилецът Ричард Алмейда де Оливейра (4-дузпа), сънародникът му Рейналдо (43) и Афран Измаилов (61). Гостите бяха с човек по-малко от 4-ата минута, когато директен червен картон получи бранителят Стив фон Берген.