Холандският шампион Аякс спечели с 0:1 гостуването си на Фейенорд в дербито на 6 кръг на Ередивизи.

Единственото попадение в срещата беше реализирано от Рикардо ван Райн, който в четвъртата минута се разписа от 25 метра с точно изпълнение на фаул.

След това домакините доминираха в мача и още преди почивката три пъти удариха напречната греда. В края на мача Мичел де Вреде имаше две чисти положения за гол, но вратарят на Аякс Яспер Силесен и двата пъти спаси.
Успехът на Аякс остави ПСВ Айндховен на първото място, след като „филипсите“ се наложиха с 4:0 над Камбуур. Аякс изпревари Цволе на второто място, след като носителят на Купата и на Суперкупата на Холандия загуби с 0:1 като гост на АЗ Алкмаар.

Утрехт – Грьонинген 1:0

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСВ АЙНДХОВЕН 15 т., 2.Аякс 12 т., 3.Цволе 12 т., 4.Хееренвеен 11 т., 5.Камбуур 11 т. и др.