Аякс победи шампиона АЗ Алкмаар с 4:2 в мач от 11-ия кръг на холандската Ередивизие като гост и увеличи кризата в отбора воден от Роналд Куман. Домакините поведоха в резултата чрез Хамдауи в 28-ата минута и така завърши първото полувреме.

През втората част гостите се развихриха и Емануелсон изравни в 57-ата минута. След това дойде и моментът на капитанът на Аякс Луис Суарес, който направи 2:1 в 58-ата минута, а в 65-ата гостите вече водеха с 3:1 след попадение на Вил. Отново Луис Суарес бе точен в 91-ата минута за 4:1, а домакините вкараха за крайното 2:4 минута по-късно чрез Пеле.

Българският вратар Николай Михайлов отново остана резерва за сметка на ветерана Сандер Бошкер при разгромната победа на Твенте у дома над Грьонинген с 4:0. головете за домакините вкараха Стох (5), Тиендали (21), Нкуфо (62-дузпа) и Руис (80). След този успех Твенте излезе начело във временното класиране./БЛИЦ

НЕК Ниймеген – ПСВ Айндховен

Класиране след 11 кръг: 1.Твенте 29, 2.Аякс 26, 3.ПСВ Айндховен 24 (с мач по-малко), 4.Фейнерод 23, 5.Утрехт 22, 6.Хераклес 17 и др.