Аякс спечели дербито на Ередивизи, след като в мач от 27 кръг се наложи с 2:0 над ПСВ Айндховен.

Българският национал Станислав Манолев остана резерва за “филипсите”, а тимът от Амстердам стигна до успеха с попадения на Исмаел Айсати и Сием де Йонг.

Победата затвърди Аякс на второто място с 55 точки, след като вчера Твенте направи само 1:1 с АДО Ден Хааг. Отборът на Николай Михайлов вече изостава на три точки зад амстердамци.

АЗ Алкмаар остана на върха на класирането, след като победи Валвайк с 1:0 с гол на Йохан Берг Гудмундсон в 49-ата минута.

Джон Гуидети, Рубен Шакен и Секу Сисе вкараха през второто полувреме за успеха на Фейенорд с 3:0 над последния Де Граафшап.

Седем кръга преди края АЗ Алкмаар води в класирането с 56 точки. Аякс има 55. Твенте е с 52, една повече от ПСВ Айндховен, Фейенорд и Хееренвеен.