Волфсбург изненадващо загуби у дома от аутсайдера Айнтрахт (Брауншвайг) с 0:2 в мач от осмия кръг на германската Бундеслига. Успехът за „лъвовете” от Брауншвайг дойде с по едно попадение и в двете полувремена, като точни за тях бяха Карим Белараби (30) след пас на Боланд и Доминик Кумбела (86) след асистенция на Калиджури. „Вълците” така и не намериха сили поне за едно попадение и след поражението си са на 13-о място с 9 точки. След първата си победа за сезона новакът Айнтрахт (Брауншвайг) пък се отлепи от дъното и временно е на предпоследната 17-а позиция с 4 пункта.

В друга среща от кръга Щутгарт и Вердер (Бремен) поделиха точките, завършвайки 1:1 на „Мерцедес-Бенц Арена”. И двете попадения в срещата паднаха през първата част. Първо Швааб даде извеждащ пас на Мартин Харник (6) за 1:0, а в края на полувремето Златко Янузович асистира на датския нападател Нилс Петерсен (37) за 1:1. След почивката нови попадения не паднаха и така Щутгарт събра 11 точки на седма позиция, а „бременските музиканти” са девети също с 11 пункта, но по-лоша голова разлика.

Шалке 04 пък обърна у дома Аугсбург и го разби с 4:1. Гостите от провинция Бавария, но въпреки това наричани в Германия „швабите” като Щутгарт, поведоха с гол на Саша Мьолдерс (10) след асистенция на Остролек. Малко след това „миньорите” получиха право да изпълнят дузпа, а Клаван от гостите бе изгонен с директен червен картон. След това новото попълнение Кевин-Принс Боатенг (16-д.) бе точен от бялата точка за 1:1. Пълният обрат за „кралскосините” дойде след гол на унгарския национал Адам Салай (28), възползвал се от пас на Учида и вкарал за 2:1. До края на мача и двата тима имаха своите шансове, но само Шалке 04 успя да се разпише още два пъти чрез Адам Салай (78) и Макс Майер (86) за крайното 4:1. Така домакините от Гелзенкирхен събраха 11 точки и се изкачиха на осмо място, а Аугсбург е 12-и с 10 пункта.

Шалке 04 – Аугсбург 4:1
0:1 Саша Мьолдерс (10), 1:1 Кевин-Принс Боатенг (16-дузпа), 2:1 Адам Салай (28), 3:1 Адам Салай (78) 4:1 Макс Майер (86)
05.10.13
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Борусия (Дортмунд) 2:0
1:0 Макс Крузе (82-дузпа), 2:0 Рафаел (87)
05.10.13
16:30 ч.
Щутгарт – Вердер 1:1
1:0 Мартин Харник (6), 1:1 Нилс Петерсен (37)
05.10.13
16:30 ч.
Волфсбург – Айнтрахт (Брауншвайг) 0:2
0:1 Карим Белараби (30), 0:2 Доминик Кумбела (86)
05.10.13
16:30 ч.
Майнц – Хофенхайм 2:2
0:1 Кевин Фоланд (14), 0:2 Роберто Фирмино (22), 1:2 Максим Чупо-Мотинг (82), 2:2 Николче Новески (90+3)
05.10.13
19:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Байерн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 68 мача, 15 победи за Байер (Леверкузен), 13 равенства, 40 победи за Байерн
06.10.13
16:30 ч.
Нюрнберг – Хамбургер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 62 мача, 14 победи за Нюрнберг, 16 равенства, 32 победи за Хамбургер
06.10.13
18:30 ч.
Фрайбург – Айнтрахт (Франкфурт) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 20 мача, 8 победи за Фрайбург, 2 равенства, 10 победи за Айнтрахт (Франкфурт)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.