Айнтрахт (Франкфурт) и Шалке 04 не успяха да се победят и направиха зрелищно 3:3 в двубой от 13-ия кръг на германската Бундслига. Гостите от Гелзенкирхен взеха комфортен аванс след автогол на Йоханес Флум в 14-ата минута и попадение на Жоел Матип (18) с глава след асистенция на Денис Аого, но след почивката допуснаха пълен обрат в резултата. Йоханес Флум (56) се реваншира за автогола си и с глава намали за 1:2, а Хоселу (61, 68) първо с глава и след това с левия крак след асистенции на Юнг и Барнета направи обрата пълен. Все пак централният бранител Бенедикт Хьоведес (86) оформи крайното 3:3 и донесе точката за „кралскосините”. Така Айнтрахт събра 13 точки и се изкачи на 13-о място във временното класиране, а Шалке 04 остана на шеста позиция с 21 пункта.

Нюрнберг и Волфсбург завършиха 1:1 в друга среща от кръга. Максимилиан Арнолд (39) изведе „вълците” напред в резултата след асистенция на Диего, но след почивката Даниел Гинцек (72) донесе точката на „франките” от Нюрнберг след самостоятелен пробив. След равенството Нюрнберг остава без победа от началото на сезона, но въпреки това напусна последното място и вече е 17-и с 8 пункта. Волфсбург остава на пета позиция с 22 пункта.

Аугсбург срази у дома Хофенхайм с 2:0 след два гола на Халил Алтънтоп (17, 23) и се изкачи на 10-о място във временното класиране с актив от 16 точки. Гостите от Зинсхайм се смъкнаха на 13-а позиция с 13 пункта.

Фрайбург също спечели пълен актив от три точки, след като излъга като гост новака Айнтрахт (Брауншвайг) с 1:0. Точен за успеха на брайзгауци бе швейцарският национал Желсон Фернандес (52) след асистенция на Зорг. Така те събраха 11 точки и са на 16-а позиция във временното класиране. „Лъвовете” от Брауншвайг отново са последни само с 8 пункта в актива си.

Нюрнберг – Волфсбург 1:1
0:1 Максимилиан Арнолд (39), 1:1 Даниел Гинцек (72)
23.11.13
16:30 ч.
Аугсбург – Хофенхайм 2:0
1:0 Халил Алтънтоп (17), 2:0 Халил Алтънтоп (23)
Айнтрахт (Франкфурт) – Шалке 04 3:3
0:1 Йоханес Флум (14-авт.), 0:2 Жоел Матип (18), 1:2 Йоханес Флум (56), 2:2 Хоселу (61), 3:2 Хоселу (68), 3:3 Бенедикт Хьоведес (86)
23.11.13
16:30 ч.
Херта – Байер (Леверкузен) 0:1
0:1 Щефан Кислинг (29)
23.11.13
19:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Байерн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 88 мача, 22 победи за Борусия (Дортмунд), 28 равенства, 38 победи за Байерн