Аинтрахт (Франкфурт) победи у дома Херта с минималното 1:0 в двубой от 18-ия кръг на германската Бундеслига.

През първата част гостите от Берлин бяха по-активни и имаха преимущество във владеенето на топката, но домакините успяха да поведат с гол от нищото. Това се случи в 36-ата минута, когато бранителят Марко Рус изчисти топката дълбоко напред и тя достигна до Александър Майер, който излезе сам срещу вратаря Крафт и не сгреши за 1:0.

След паузата гостите продължиха да владеят повече топката, но всичките им опити да стигнат до равенството бяха безуспешни. В крайна сметка възпитаниците на Армин Фе се поздравиха с първи три точки за годината.

С успеха си Айнтрахт (Франкфурт) събра 18 точки и се изкачи на 14-а позиция във временното класиране. Херта остава на шесто място с 26 пункта.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 18 КРЪГ
24.01.14
21:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Байерн 0:2
0:1 Марио Гьотце (7), 0:2 Томас Мюлер (53-дузпа)
25.01.14
16:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Аугсбург 2:2
1:0 Свен Бендер (5), 1:1 Свен Бендер (56-авт.), 2:1 Нури Шахин (66), 2:2 Донг Вон Жи (72)
25.01.14
16:30 ч.
Щутгарт – Майнц 1:2
1:0 Мохамед Абделауе (11), 1:1 Шинджи Оказаки (39),1:2 Бенедикт Залер (87)
25.01.14
16:30 ч.
Волфсбург – Хановер 1:3
0:1 Артьом Рудневс (28), 1:1 Ивица Олич (35), 1:2 Леонардо Битенкурт (50), 1:3 Леонардо Битенкурт (72)
25.01.14
16:30 ч.
Нюрнберг – Хофенхайм 4:0
1:0 Тимоти Чандлър (24), 2:0 Йосип Дръмич (42), 3:0 Даниел Гинчек (49), 4:0 Йосип Дръмич (70)
25.01.14
16:30 ч.
Фрайбург – Байер (Леверкузен) 3:2
0:1 Ларс Бендер (4), 1:1 Адмир Мехмеди(27), 1:2 Симон Ролфес (35), 2:2 Джонатан Шмид (53), 3:2 Феликс Клаус (90)
25.01.14
19:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Херта 1:0
1:0 Александър Майер (36)
26.01.14
16:30 ч.
Вердер – Айнтрахт (Брауншвайг) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 41 мача, 21 победи за Вердер, 8 равенства, 12 победи за Айнтрахт (Брауншвайг)