Айнтрахт (Франкфурт) е новия лидер в Първа бундеслига на Германия. Тимът победи Нюрнберг с 2:1 като гост в мач от 4-ия кръг и поне за 20 часа се изкачи на върха във временното класиране с 12 точки, а Байерн е втори с 9.

Хофер откри за гостите в 25-ата минута, а в 60-ата Такаши Инуи покачи на 0:2. Японският халф направи феноменален пробив през цялата защита на Нюрнберг и с кинжален удар препарира безпомощния вратар Шафер. Резервата на домакините Себастиан Полтер върна един гол четвърт час преди края, след като засече с глава едно центриране от фаул. Въпреки опитите си поне за реми “франките” така и не успяха да пробият бетона пред вратата на Крап. Това бе първа загуба за тима срещу същия съперник от 25 септември 2010 г. – 0:2.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 4 КРЪГ
21.09.12
21:30 ч.
Нюрнберг – Айнтрахт (Франкфурт) 1:2
0:1 Ервин Хофер (25), 0:2 Такаши Инуи (60), 1:2 Себастиан Полтер (76)
22.09.12
16:30 ч.
Шалке 04 – Байерн (Евроспорт 2 България)
Хамбургер – Борусия (Дортмунд)
Баланс: 90 мача, 31 победи за Хамбургер, 27 равенства, 32 победи за Борусия (Дортмунд)
22.09.12
16:30 ч.
Фортуна (Дюселдорф) – Фрайбург
Баланс: 4 мача, 2 победи за Фортуна (Дюселдорф), 2 равенства
23.09.12
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 60 мача, 22 победи за Байер (Леверкузен), 23 равенства, 15 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)
23.09.12
18:30 ч.
Вердер – Щутгарт
Баланс: 92 мача, 31 победи за Вердер, 28 равенства, 33 победи за Щутгарт
23.09.12
18:30 ч.
Хофенхайм – Хановер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 8 мача, 4 победи за Хофенхайм, 2 равенства, 2 победи за Хановер

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскор на БЛИЦ - ТУК