Айнтрахт (Франкфурт) записа първа победа за 2011 година, след като се наложи у дома над Санкт Паули с 2:1 в среща от 27-ия кръг на Бундеслигата.

Мачът започна с доминация на гостите от Санкт Паули, които обаче лека полека отстъпиха инициативата. В 34-ата минута Айнтрахт Франкфурт поведе в резултата, след като гръцкият нападател Теофанис Гекас вкара за 1:0 от дузпа, спечелена от самия него. Радостта на домакините обаче не трая дълго, след като в 42-ата минута гостите от Хамбург изравниха. Таки изпълни пряк свободен удар, топката рикошира в стената и влезе неспасяемо във вратата на Феерман за 1:1.

След почивката в 77-ата минута Рус изведе Тофанис Гекас очи в очи с вратаря на гостите Кеслер и гъркът не сгреши за 2:1, а това бе и крайният резултат от сблъсъка.

Успехът изкачи Айнтрахт на 14-а позиция с 31 точки, а Санкт Паули се смъкна на 16-о място с 28 пункта. /БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА - 27 КРЪГ

От петък

Борусия (Мьонхенгладбах) – Казерслаутерн 0:1

0:1 Бейли (61-автогол)

От събота

Фрайбург – Байерн Мюнхен 1:2
0:1 Марио Гомес (9), 1:1 Папис Демба Сисе (17), 1:2 Франк Рибери (88)

Хамбургер – Кьолн 6:2
1:0 Младен Петрич (12), 2:0 Бен Хатира (32), 3:0 Младен Петрич (38), 4:0 Младен Петрич (43), 4:1 Мато Яяло (50), 5:1 Гойко Качар (52), 6:1 Зе Роберто (58-дузпа)

Айнтрахт (Франкфурт) – Санкт Паули 2:1
1:0 Теофанис Гекас (34-дузпа), 1:1 Таки (42), 2:1 Теофанис Гекас (77)

Нюрнберг – Вердер (Бремен) 1:3
0:1 Сандро Вагнер (27-дузпа), 1:1 – Гюндоган (30), 1:2 Клаудио Писаро (50), 1:3 Сандро Вагнер (89-дузпа)

Хановер 96 – Хофенхайм 2:0
1:0 Яя Конан (38), 2:0 Мохамед Абделауе (53)

На 19 март (събота) от 19:30 часа
Борусия (Дортмунд) - Майнц (Евроспорт 2 България)
Баланс: 9 мача, 2 победи за Борусия (Дортмунд), 5 равенства, 2 победи за Майнц

На 20 март (неделя) от 16:30 часа
Байер (Леверкузен) - Шалке 04 (Евроспорт 2 България)
Баланс: 53 мача, 24 победи за Байер (Леверкузен), 17 равенства, 12 победи за Шалке 04

На 20 март (неделя) от 18:30 часа
Щутгарт - Волфсбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 27 мача, 14 победи за Щутгарт, 4 равенства, 9 победи за Волфсбург

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.