Новакът Унион (Берлин) записа трета поредна загуба в Бундеслигата. В първи мач от кръга тима претърпя поражение с 1:2 у дома от Айнтрахт (Франкфурт).
Гостите бяха по-добрият отбор и заслужено си тръгнаха с трите точки, които ги изкачиха на седмата позиция.

Първото полувреме не предложи много положения пред двете врати. Най-добрата възможност се откри пред Марвин Фридрих от Унион, но Кевин Трап показа забележителен рефлекс и спаси.

Айнтрахт поведе в 48-ата минута с попадение на Бас Дост. Холандският таран вкара отблизо на празна врата, не и без помощта на щастлив рикошет. Четвърт час по-късно Джибрил Соу центрира отдясно и Андре Силва беше точен с глава за 2:0 в полза на "орлите".

В 86-ата минута Антъни Уах успя да върне един гол с хубаво изпълнение, но времето не стигна за повече.

Унион остава в опасна близост до зоната на изпадащите с актив от 4 точки. Айнтрахт пък е с 10 и заема седмото място.