Айнтрахт (Франкфурт) завърши 1:1 у дома с Байерн (Мюнхен) в най-интересната среща от 31-ия кръг в Бундеслигата. По този начин „орлите” нанесоха сериозен удар по амбициите на баварците за класиране в Шампионската лига през следващия сезон и в същото време спечелиха много важна точка в борбата си за оцеляване.

През първото полувреме играта на „Комерцбанк Арена” бе изключително равностойна и без кой знае колко сериозни голови положения пред двете врати. Всичко по-интересно в мача се случи след почивката, като първи своя удар нанесоха домакините. В 54-ата минута след центриране от фаул на Бенямин Кьолер топката се отклони от тялото на Анатоли Тимошчук и достигна до Себастиан Роде, който с плътен удар от 11 метра я прати в долния ляв удар на пазената от Ханс-Йорг Бут врата за 1:0.

След попадението възпитаниците на Кристоф Даум се прибраха в собствената си половина да бранят крехкия си аванс, а Байерн се хвърли в атака да търси изравнително попадение. Едва в 75-ата минута обаче баварците стигнаха до изгодно положение за гол, но ударът от далечна дистанция на Франк Рибери бе отразен с вещина от стража на Айнтрахт Ралф Феерман.

В 83-ата минута Байерн бе сериозно ощетен от съдията Д-р Йохен Дрес, който не отсъди дузпа за очевадна игра с ръка на Рикардо Кларк, повел си топката с баскетболен приом като за дрибъл. Все пак баварците получиха дузпа в 89-ата минута, когато Мартин Фенин извърши нарушение в наказателното поле срещу Луис Густаво. От бялата точка голмайсторът на Байерн този сезон Марио Гомес бе хладнокръвен за 1:1. Само минутка по-късно Гомес имаше шанс и да донесе победата за гранда от Мюнхен, но от непосредствена близост не можа да нанесе решителен удар и топката му бе избита в корнер. В добавеното 4-минутно продължение на мача домакините изнесоха играта в по-предни позиции и не допуснаха поражение.

След подялбата на точките Айнтрахт събра актив от 34 пункта и остана на 15-а позиция. Байерн пък не можа да си върне третото място и остана четвърти с 56 точки и на една от намиращия се преди него Хановер 96, продължаващ да мечтае за участие в Шампионскат лига. /БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 31 КРЪГ
На 21 април (четвъртък)
0:1 Мохамед Абделауе (24), 0:2 Ян Шлаудраф (31), 0:3 Кристиан Рауш (58)

На 23 април (събота)
0:1 Сърджан Лакич (42)

0:1 Гилфи Тор Сигурдсон (28), 1:1 Михал Калец (41), 2:1 Артуро Видал (52)

1:0 Какау (6), 2:0 Кристиан Гентнер (78), Какау (89)

1:0 Себастиан Роде (54), 1:1 Марио Гомес (89-дузпа)

1:0 Фин Бартелс (29), 1:1 Маркус Тоандт (50-автогол), 1:2 Клаудио Писаро (73), 1:3 Клаудио Писаро (74)

19:30 часа Борусия (Мьонхенгладбах) – Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 77 мача, 25 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 26 равенства, 26 победи за Борусия (Дортмунд)