Айнтрахт продължава да гази след завръщането си в Бундеслигата. В мач от шестия кръг отборът от Франкфурт се наложи с 2:1 над Фрайбург след обрат и по този начин вече има 16 точки на второто място, само две по-малко от лидера Байерн.

Гостите поведоха в началото на второто полувреме с гол на Макс Крусе. Халфът засече полуцентриране на Шмид отдясно. Домакините обаче изравниха в 68-ата. Александър Майер овладя в наказателното поле центриране отляво, завъртя се много бързо около оста си и матира Бауман. Само пет минути по-късно отново той попадна в прегръдките на съотборниците си.

Тогава отново след центриране на Ошипка халфът с глава вкара за 2:1 и направи обрата пълен. В самия край пък гостите останаха с човек по-малко. Влезлият като резерва в 73-ата Гуеде влезе с каратиски удар в тялото на съперник и беше изгонен.

Добре познатият у нас Гара Дембеле влезе в игра за Фрайбург в 82-ата, но не успя да помогне на тима си да не загуби.

Борусия (Дортмунд) – Борусия (Мьонхенгладбах) 5:0
1:0 Марко Ройс (35), 2:0 Невен Суботич (40), 3:0 Марко Ройс (70), 4:0 Илкай Гюндоган (79), 5:0 Якуб Блашчиковски (85)
30.09.12
16:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Фрайбург 2:1
0:1 Макс Крусе (50), 1:1 Александър Майер (68), 2:1 Александър Майер (73)
30.09.12
18:30 ч.
Волфсбург – Майнц (Евроспорт 2 България)
Баланс: 12 мача, 6 победи за Волфсбург, 3 равенства, 3 победи за Майнц

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК