Айнтрахт (Франкфурт) отстрани Хамубргер във втория кръг на турнира за Купата на Германия след успех с 5:2. Хърватският нападател на Хамбургер Младен Петрич отбеляза и двата гола за своя отбор, но си вкара и автогол.

Двубоят започна отлично за домакините, които вкараха два бързи гола - чрез Кайо в 13-ата минута и Теофанис Гекас в 21-ата. Младен Петрич намали преднината на Айнтрахт в 23-ата минута, но Гекас реализира втория си гол в 45-ата минута и резултатът стана 3:1. В 64-ата минута Петрич си отбеляза ефектен автогол с глава, но само две минути след това хърватинът се реваншира, като реализира нов гол - отново с глава, а резултатът стана 4:2. В 87-ата минута Айнтрахт вкара пети гол. Негов автор стана Халил Алтънтоп от дузпа.

Водачът в класирането на Първа Бундеслига Майнц 05 се прости с турнира. Тимът загуби с 1:2 като гост от втородивизионния Алемания Аахен. Бенджамин Ауер (26) и Марко Хьогер (60) дадоха преднина от два гола на домакините, а в 68-ата Адам Жалай се разписа за Майнц./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, КУПА НА СТРАНАТА, 2 КРЪГ

Гройтер Фюрт (ІІ) – АУГСБУРГ (ІІ) 2:4 след прод. (1:1 в ред. време)

Елверсберг (ІV) – НЮРНБЕРГ (І) 0:3

Кемницер (ІV) – ЩУТГАРТ (І) 1:3 след продължения (1:1 в редовното време)

БОРУСИЯ (МЬОНХЕНГЛАДБАХ) (І) – Байер (Леверкузен)(І) 6:5 след дузпи (1:1 в редовното време и продълженията)

Заб.: Отборите с главни букви се класират за следващия кръг