Айнтрахт се измъчи, но в крайна сметка победи като гост последния в Първа Бундеслига Гройтер Фюрд. Двата тима сътвориха голово шоу, което отбора от Франкфурт спечели с 3:2

Още във втората минута домакините изненадващо откриха резултата, след гол на Никола Джурджич. Малко по-късно обаче Инуи изравни. До края на полувремето двата тима не успяха да си отбележат нови голове.

След почивката Айнтрахт показа, че е по-класния отбор, вдигна оборотите и поведе с 3:1 след голове на Щефан Айгнер и Александер Майер. Комфортната преднина обаче без малко да изиграе лоша шега на гостите, които видимо се отпуснаха и приеха играта в своята половина. От това се възползва Серджан Сарарер, който в 72-ата минута намали на 2:3.

Домакините обаче не успяха да стигнат до нов гол и в крайна сметка остават jвърдо на последното място в класирането.
.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 27 КРЪГ
30.03.13
16:30 ч.
Шалке 04 – Хофенхайм 3:0
1:0 Хьогер (72), 2:0 Рафаел (79), 3:0 Пуки (84)
30.03.13
16:30 ч.
Щутгарт – Борусия (Дортмунд) 1:2
0:1 Пижчек (29), 1:1 Максим (63), 1:2 Левандовски (82)
Фортуна (Дюселдорф) – Байер (Леверкузен) 1:4
0:1 Кислинг (22-д), 1:1 Швааб (42-авт), 1:2 Шюрле (62), 1:3 Шюрле (85), 1:4 Кислинг (88)
30.03.13
19:30 ч.
Байерн – Хамбургер 9:2
1:0 Джердан Шакири (5), 2:0 Бастиан Швайнщайгер (19), 3:0 Клаудио Писаро (30), 4:0 Ариен Робен (33), 5:0 Клаудио Писаро (45), 6:0 Клаудио Писаро (53), 7:0 Ариен Робен (54), 8:0 Клаудио Писаро (68), 8:1 Джефри Брума (75), 9:1 Франк Рибери (76), 9:2 Хайко Вестерман (86)
31.03.13
16:30 ч.
Волфсбург – Нюрнберг 2:2
1:0 Диего (2), 2:0 Ивица Олич (27), 2:1 Тими Симонс (61), 2:2 Пер Нилсон (66)
31.03.13
18:30 ч.
Гройтер Фюрт – Айнтрахт (Франкфурт) 2:3
1:0 Джурджич (2), 1:1 Инуи (12), 1:2 Айгнер (58), 1:3 Майер (68), 2:3 Сарарер (72)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК