Айнтрахт (Франкфурт) и Барселона завършиха 1:1 в първи двубой от 1/4-финалите в турнира Лига Европа. В 48-ата минута Кнауф откри резултата в полза на домакините. Барса изравни с гол на Феран Торес в 66-ата минута. От 78-ата минута домакините заиграха с човек по-малко, след като Тута получи втори жълт картон.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Не бяха изминали пет минути от старта на двубоя и Феран Торес пробва мерника си с премерен удар, но Трап се намеси авторитетно.  Домакините отвърнаха с удар на Джибрил Соу, който получи отличен пас от Линдстрьом, но топката мина малко встрани от вратата в 8-ата минута.

Феран Торес намери отлично Обамеянг в 19-ата минута, но ударът на последния мина малко встрани от вратата.

Барселона трябваше да извърши принудителна смяна, след като Пике получи травма, а на негово място влезе Ленгле.

В 38-ата минута сръбският съдия отсъди дузпа в полза на германския тим. След разглеждане на ситуацията с ВАР наказателният удар беше отменен.

Пет минути по-късно Линдстрьом стреля към Тер Стеген, но спечели само корнер. След изпълнението не последва опасност за вратата на Барса.

Айнтрахт откри резултата в 48-ата минута, след като Кнауф овладя отбита топка и с мощен шут прати топката в мрежата, за да изведе тима си напред в резултата. Малко по-късно Линдстрьом от точката на дузпата прати топката встрани от вратата.

Смените в Барселона дадоха резултат и след двойно подаване между Де Йонг и Феран Торес позволи на последния да изравни резултата в 66-ата минута, насочвайки точно топката във вратата на Трап.

В 78-ата минута Тута получи втори жълт картон и остави съотборниците си в намален състав. В следващите минути Барса търсеше момента, за да нанесе своя втори удар в мача. Алба се подхлъзна в най-неподходящия момент в добавеното време на мача и пропусна изгодна възможност. Така крайният победител ще се определи на реванша в Барселона.

Айнтрахт - Барселона 1:1
1:0 Кнауф (48), 1:1 Феран Торес (66)

Съставите:

АйтАйнтрахт Франкфуртрахт (Франкфурт): 1. Трап, 2. Н`Дика, 13. Хинтерегер, 35. Тута , 36. Кнауф , 6. Якич  (89 17. Роде), 8. Соу, 10. Костич , 29. Линдстрьом (73 23. Хауге), 15. Камада (81 18. Туре) , 19. Боре (89 21. Аче)

БаБарселонарселона: 1. Тер Стеген, 18. Алба, 24. Гарсия, 3. Пике (23 15. Ленгле), 4. Араухо, 30. Гави (62  21. Де Йонг) , 5. Бускетс, 16. Педри, 19. Феран Торес , 25. Обамеянг, 11. Адама Траоре (62  7. Дембеле)

съдия: Сърджан Йованович (Сърбия)
стадион: "Дойче Банк Парк"

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия