АДО Ден Хааг загуби катастрофално у дома от АЗ Алкмаар с 0:6 в отложен мач от 20-ия кръг на холандската Ередивизи.

През първото полувреме гостите от Алкмаар поведоха само с един гол, след като в 33-ата минута Беншоп бе точен за 0:1. След почивката играчите на Гертян Вербеек вкараха още 5 попадение във вратата на домакините от Хага. Още в 47-ата минута Беншоп отбеляза втория си гол, а в 69-ата оформи своя хеттрик за 0:3. В 73-ата минута Мартинс покачи на 0:4, а Алтидор вкара два гола в 85-ата и 88-ата минути за крайното 0:6.

След успеха си АЗ Алкмаар събра 42 точки и се изравни по-този показател с лидера във временното класиране ПСВ Айндховен, който има по-добра голова разлика. АДО Ден Хааг е на 14-ото място с 22 пункта.