АЗ Алкмаар победи Утрехт с 2:0 в мач от 14 кръг на Ередивизи. Расмус Елм и резервата Йохан Берг Гудмундсон бяха точни за четвъртия пореден успех на тима, който вече има шест точки аванс в челото на класирането.

АЗ Алкмаар, шампион за 1981 и 2009 г., имаше проблеми с дефанзивния стил на Утрехт и откри резултата в 60-ата минута, когато Елм бе точен след изпълнение на пряк свободен удар. Това е осмото му попадение от началото на сезона. Резервата Гудмунсон реши мача минута преди края на срещата с удар от 16 метра.

Тимът от Алкмаар има 34 точки от 13 мача. ПСВ Айндховен, който е втори с 28 точки, днес приема Грьонинген. Твенте е трети с 26 точки и утре е домакин на Витес. Шампионът Аякс е на четвърто място с 21 точки.