Воденият от Роналд Куман АЗ Алкмаар записа четвърта поредна победа, след като се наложи с 2:1 над Вилем ІІ, като по този начин се изкачи на върха на класирането в Ередивизи.

Шампионите, които загубиха първия си мач от сезона, но след това записаха прогрес, откриха резултата в 7-ата минута, когато Брет Холман се разписа.

В средата на първото полувреме Серджо Цайлер изравни от близко разстояние, но само минута по-късно централният защитник Ектор Морено върна преднината на тима си.

АЗ Алкмаар е на първо място с 12 точки след 5 изиграни мача, две пред Фейенорд и Твенте, които се изправят един срещу друг в неделя в Ротердам.

Новакът ВВВ Венло продължава да е без загуба, след като удържа НЕК Наймеген за равенството 1:1. Това е петото реми на ВВВ Венло от началото на сезона.

В петък, попадение в последната минута на Санти Колк донеде на Витес първата победа за сезона, след като се наложи с 4:3 над Рода. Валвайк остана без спечелена точка след домакинската загуба с 0:2 от АДО Ден Хааг./БЛИЦ

Витес - Рода 4:3

КЛАСИРАНЕ: 1.АЗ АЛКМААР 12, 2.Фейенорд 10, 3.Утрехт 10, 4.Твенте 10, 5.ПСВ Айндховен 8 и др.