Шампионът на Холандия Аякс изненадващо бе разгромен у дома от АЗ Алкмаар с 0:3 в полуфинална среща за купата на страната и отпадна от надпреварата.

През първото полувреме двата тима не успяха да си отбележат гол на „Амстердам Арена”. Всичко по-интересно се случи в самия край на мача, когато гостите от Алкмаар нанесоха троен удар. В 74-ата минута Махер асистира на Джоузи Алтидор за 0:1. Последва финален щурм на домакините, но в 88-ата минута те бяха наказани от Гудмундсон, който се разписа за 0:2 след извеждащ пас на Алтидор. В последната 90-ата минута пък Алтидор реализира втория си гол в мача за крайното 0:3.

Така „кашкавалите” се класираха за финала на турнира, където ще срещнат ПСВ Айндховен. Двата тима ще спорят за трофе на 9 май на „Амстердам Арена”.