АЗ Алкмаар победи у дома Анжи (Махачкала) с минималното 1:0 в първа среща помежду им от 1/8-финалите на Лига Европа.

Холандският тим стигна до успеха след точно изпълнена дузпа от Арон Йохансон в 29-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за фаул на Али Гаджибеков срещу Виктор Елм. Гостите от Русия доминираха след почивката, но така и не успяха да стигнат до изравнявана, а гол на Александър Бухаров бе отменен.

Под ръководството на Гуус Хидинк Анжи елиминира АЗ Алкмаар в плейофите на Лига Европа през миналия сезон, като спечели с 1:0 в Русия и с 5:0 като гост, като по този начин нанесе най-тежката загуба на тима от Алкмаар в евротурнирите. Анжи нямаше загуба и няма допуснат гол в досегашните си мачове с холандски отбори.

Реваншът е след седмица в Москва от 19:00 часа българско време.

1:0 Арон Йохансон (29-дузпа)