Финалистът за Купата на Холандия АЗ Алкмаар се срина до 15-о място в класирането след загубата с 1:2 като гост на Валвайк в мач от 25 кръг на Ередивизи.

Март Лидер даде аванс на домакините в 39-ата минута, но американският национал Джоузи Алтидор изравни в 69-ата. Седем минути по-късно Лидер донесе победата на тима си.

АЗ Алкмаар има 25 точки и се намира над зоната на изпадащите само заради по-добра голова разлика Рода. Тимът от Керкраде победи Грьонинген с 4:1 след два гола на Франк Демуге.

Тийнейджърът Жан-Пол Бьотиус вкара две попадения за Фейенорд при победата с 3:0 над НЕК Наймеген. По този начин тимът от Ротердам остана в битката за титлата.

Фейенорд заема трето място в класирането с 50 точки, на три зад лидера ПСВ Айндховен. Аякс заема втора позиция в подреждането, като има две точки по-малко от “филипсите”.

На 3 март: АДО Ден Хааг – Хераклес

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСВ Айндховен 53, 2.Аякс 51, 3.Фейенорд 50, 4.Витес 48, 5.Твенте 44 и др.