Миналогодишният победител в Шампионската лига на Азия Гамба Осака отпадна от сегашното издание на турнира, докато два японски и два корейски тима се класираха на четвъртфиналите.

Гамба загуби с 2:3 от японските си сънародници от Кавазаки Фронтале, които вкараха два късни гола, за да вземат успеха след обрат.

Южнокорейският Поханг Стийлърс разби Нюкасъл Джетс от Австралия с 6:0, докато ФК Сеул се нуждаеше от дузпи, за да отстрани японския Кашима Антлърс след 2:2 в редовното време и продълженията.

Нагоя Грампус Ейт също ще играе на четвъртфиналите, след като успя да победи корейския Сувон Блууингс с 2:1.

Към двата японски и двата корейски тима на четвъртфиналите ще се присъединят Буньодкор и Пахтакор от Узбекистан, саудитския Ал-Итихад и Ум-Салал от Катар.

Жребият за следващата фаза на турнира ще се тегли на 29 юни в столицата на Малайзия Куала Лумпур./БЛИЦ