Българският халф Емил Гъргоров се превърна в герой за Страсбург с попадението си в добавеното време, което донесе на елзаския тим равенството 3:3 със Седан като гост в мач от 23 кръг на френската Лига 2.

След само 20 минути игри домакините водеха с 2:0 след попадения на Еймен Хенаини, който се разписа още в 7-ата минута от дузпа, а Маркус Мокаке удвои 13 минути по-късно.

Стасбург отвърна с попадения на Никола Фоверж в 32-ата и 53-ата минута. Неговите усилия можеше да се окажат напразни, когато в 57-ата Станислас Оливейра отново даде аванс на Седан.

В третата минута на добавеното време Гъргоров вкара втория си гол за сезона и донесе точката на тима си. Бадема не се бе разписвал от 28 септември, когато бе точен при 2:2 с Каен.

Равенството означава, че Страсбург и Каен остават с равен брой точки, но вече с по 27. Тимът от Елзас е на една позиция по-напред – 14-а, но „глиганите” имат мач по-малко./БЛИЦ